مروری بر ۴ حادثه جنایی داغ در سالی که گذشت

مروری بر ۴ حادثه جنایی داغ در سالی که گذشت
افشای راز قتل چهار زن از سوی قاتل خونسرد، فرار از زندان به شیوه فیلم های هالیوودی، جنایت در پل مدیریت و قتل قویترین مرد ایران از مهمترین اخبار حوادث تیر ماه سال 90 بود.

 

قتل چهار زن از سوی قاتل خونسرد

افشای راز قتل چهار زن از سوی قاتل خونسرد از مهمترین اخبار تیر ماه سال 90 بود.

رسیدگی به این پرونده از هشتم تیر ماه سال 90 همزمان با کشف جسد دو زن در نوشهر در دستور کار پلیس قرار گرفت و ماموران با دستگیری قاتل دو خواهر راز دو جنایت دیگر او را هم فاش کردند.جسد زن جوانی تقریبا 25 ساله در 24 بهمن ماه سال 89، در شهرستان آبیک واقع در استان قزوین کشف شد که براثر شلیگ گلوله به ناحیه سر به قتل رسیده بود.

تلاش ماموران برای شناسایی هویت مقتول و متهم به قتل ادامه داشت تا این که در 12 اردیبهشت سال90، جسد زن دیگری تقریبا 30 ساله که براساس اعلام پزشکی قانونی او نیز بر اثر شلیک گلوله از سلاح کمری به ناحیه سر به قتل رسیده بود در حوالی محل کشف جسد اول، پیدا شد.

بررسی ها ادامه داشت تا اینکه 8 تیرماه سال 90، جسد دو زن جوان که از لحاظ چهره به یکدیگر شباهت زیادی داشتند در پارک جنگلی سی سنگان واقع در شهرستان نوشهر در فاصله 500 متری از یکدیگر کشف شد که از ناحیه سر مصدوم و به قتل رسیده بودند.

اجساد برای یافتن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد و پزشکان پس از کالبدشکافی علت مرگ را اصابت گلوله از اسلحه کمری به ناحیه سر اعلام کردند.

دهم تیرماه مردی با مراجعه به پلیس آگاهی نوشهر از مفقودشدن دو دخترش به نام های «نرجس» و «نسترن» خبرداد. با توجه به این که مشخصات مفقودان با مشخصات اجساد کشف شده در پارک جنگلی مطابقت داشت، عکس مقتولان به رویت پدر دو دختر رسید که وی با دیدن تصاویر، آنان را شناسایی کرد.

تحقیقات تیم جنایی نوشهر برای یافتن متهم یا متهمان به قتل آغاز و مشخص شد که این دو خواهر که هر دو مطلقه بودند با فردی به نام مسعود 27 ساله و همسرش مهدخت ارتباط داشتند. سرانجام ماموران پلیس آگاهی نوشهر از محل ملاقات متهم به قتل و همسرش در تهران باخبر شدند و مسعود را حین ملاقات همسرش در محل قراردر 15 تیرماه ، دستگیر کردند

مروری بر ۴ حادثه جنایی داغ در سالی که گذشت

مسعود در بازجویی ها ضمن اعتراف به قتل دو خواهر گفت که از طریق همسرش با نرجس و نسترن آشنا شده و روز حادثه به محل کارشان رفته و به بهانه ای آنان را سوار خودرواش کرده بود، سپس در بین راه با استفاده از آبمیوه دو خواهر را بیهوش و در پارک سی سنگال به قتل رسانده بود. ماموران پلیس نوشهر حین بازرسی از خودرو متهم، مدارکی از زن جوانی به هویت مژگان بدست آوردند و در بررسی های خود دریافتند که این زن ساکن تهران است که به دلیل بیماری تنفسی مدتی بود که در شهرستان چالوس زندگی می کرد اما چندی پیش مفقودشده بود، بنابراین تحقیقات از مسعود در خصوص این زن آغاز شد. با کشف شدن هویت مژگان که مدارک شناسایی او در خودرو مقتول بدست آمده بود، تحقیقات از سوی کارآگاهان آغاز شد و متهم با دیدن مدارک و مستندات موجود لب به اعتراف گشود و پرده از قتل دو زن جوان به نام های مژگان و فاطمه در قزوین برداشت.

فرار بزرگ از زندان

در این ماه شش زندانی به شیوه فیلم های هالیوودی از رندان دستگرد اصفهان گریختند.

صبح جمعه - 10 تیر - یکی از سربازان زندان دستگرد اصفهان خود را به مسئولان رساند و از فرار شش زندانی خبر داد و گفت: دقایقی قبل هنگام کشیک در محوطه زندان، ناگهان شش زندانی را دیدم. همان موقع برای دستگیری آنها وارد عمل شدم که تبهکاران همزمان با تهدید گریختند.

به دنبال اعلام این خبر، مسئولان حراست زندان خود را به محوطه رسانده و پس از بررسی ها دریافتند زندانی های فراری با حفر تونل خود را به محوطه زندان رسانده و از آنجا گریخته اند.

آنها همچنین هنگام بررسی تونل دریافتند یکی از زندانیان داخل تونل گرفتار شده و در وضعیت بدی به سر می برد. در ادامه با کمک امدادگران آتش نشانی، زندانی گرفتار قبل از مرگ نجات یافت.از سوی دیگر مشخص شد زندانیان فراری پنج سارق مسلح و یک قاتل بودند. دو تن از دزدان مسلح به 5 و 10 سال زندان محکوم شده و چهار تبهکار دیگر در انتظار محاکمه بودند.زندانی ناکام نیز به مأموران گفت: از دو ماه قبل نقشه فرار از زندان را طراحی و اجرا کردیم. شب ها با استفاده از آبکش و اجسام تیز تونل می کندیم. خاک را با استفاده از کیسه و ملحفه به داخل چاه می ریختیم.

جنایت هولناک در پل مدیریت

15 تیر ماه سال 90 پسر دانشجوئی در پل مدیریت جنایتی هولناک را رقم زد که با توجه به حساسیت ماجرا به صورت ویژه به پرونده او رسیدگی شد.

کوشا – 25 ساله – ساعت یک و نیم بعدازظهر چهارشنبه – 15 تیر – روی پل مدیریت و مقابل چشمان وحشت زده مردم، مهسا 24 ساله را هنگام خروج از دانشگاه با دو چاقو و ده ها ضربه به قتل رساند. اما هنگام فرار از سوی مردم دستگیر شد. وی در بازجویی ها با اعتراف به قتل گفت: من و مهسا در دانشگاه همکلاس بودیم. از روز اولی که او را دیدم عاشقش شدم و تصمیم گرفتم با او ازدواج کنم. به همین خاطر پیشنهاد دوستی دادم تا همدیگر را بیشتر بشناسیم ولی او رفتار بدی با من داشت و تحقیرم می کرد. همین رفتارهایش باعث شد از او کینه به دل بگیرم. دو سال این احساس نفرت را با خود داشتم و همواره می خواستم به او ضربه ای بزنم که دلم خنک شود تا اینکه روز حادثه با دو چاقو به دانشگاه رفتم چرا که می دانستم مهسا برای گرفتن نمرات آخرین ترم تحصیلی می آید. وقتی او را همراه دوستش مرضیه دیدم تعقیبشان کردم. آن موقع حالت عادی نداشتم و نمی فهمیدم چه می کنم تا اینکه در کلانتری تازه به خود آمدم و فهمیدم مهسا را کشته ام.

کوشا در جلسه محاکمه شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران – به ریاست قاضی نورالله عزیزمحمدی – گفت: از پدر و مادر مهسا و والدین خودم عذرخواهی می کنم چرا که باعث بدبختی هر دو خانواده شدم. من به پدر و مادر مهسا حق می دهم قصاصم کنند اما با این حال از آنها می خواهم مرا ببخشند! پس از پایان محاکمه قضات دادگاه وارد شور شده و با توجه به مستندات پرونده، کوشا را به قصاص در ملأ عام محکوم کردند. قضات دیوان عالی کشور نیز حکم قصاص را تأیید کردند.مرد جنایتکار سرانجام 22 شهریور در محل جنایت به دار مجازات آویخته شد.

خداحافظ قهرمان

در آخرین روزهای تیر ماه خبری کوتاه اعلام شده که همه را شوکه کرد. روح الله داداشی قویترین مرد ایران در جریان یک درگیری به قتل رسید.

ساعت 12 شنبه شب - 25 تیر - مأموران پلیس 110 در پی تماس مردی از نزاع خیابانی در خیابان 45 متری گلشهر کرج باخبر شده و بلافاصله راهی محل حادثه شدند. در تحقیقات مقدماتی مشخص شد سه سرنشین خودروی پراید با روح الله داداشی درگیر شده و با ضربه های کارد او را مجروح کرده و گریخته اند. چند تن از شاهدان حادثه نیز بلافاصله مرد مجروح را به بیمارستان منتقل کردند، اما قوی ترین مرد ایران به علت شدت جراحات روی تخت بیمارستان جان سپرد. در ادامه و با توجه به حساسیت موضوع، چند اکیپ از کارآگاهان پلیس آگاهی استان تهران و شهرستان کرج شناسایی و دستگیری عاملان جنایت را در دستور کار قرار دادند. 24 ساعت پس از جنایت مخفیگاه متهمان در محله حسین آباد کرج شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دو تن از آنها دستگیر شدند. متهمان پس از انتقال به اداره آگاهی در تحقیقات دوستشان علیرضا را عامل اصلی جنایت معرفی کردند. با توجه به اینکه هویت متهم فراری نیز برای پلیس شناسایی شده بود، تلاش برای دستگیری وی ادامه یافت تا اینکه روز بعد او هم به دام افتاد.

مروری بر ۴ حادثه جنایی داغ در سالی که گذشت

علیرضا - 18 ساله - در بازجویی های مقدماتی ابتدا منکر قتل شد، اما در ادامه لب به اعتراف گشود و گفت: شب حادثه همراه دو تن از دوستان از یک میهمانی در شاهین ویلا راهی حسین آباد بودیم که در 45 متری گلشهر با راننده یک خودروی هیوندا آزرا به خاطر بوق زدن درگیری لفظی پیدا کردیم. کم کم کار به فحاشی کشید که در چهارراه گلزار دوستم که راننده بود سد راه آنان شد. وقتی راننده پیاده شد و هیکلش را دیدم، ترس تمام وجودم را فرا گرفت. در حالی که ترسیده بودم، در یک لحظه با کاردی که همراهم بود، سه ضربه به او زدم. وقتی غرق خون روی زمین افتاد، وحشت زده فرار کردیم. متهمان پس از بازجویی های مقدماتی با دستور قاضی یوسف رضایی - بازپرس کشیک ویژه قتل کرج - در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.

در ادامه متهم در شعبه اول دادگاه کیفری استان البرز محاکمه و به قصاص محکوم شد. بعد از تائید حکم قصاص پسر جوان در ملاء عام اعدام شد.

اخبار دنیای فناوری

چه خبر از کجا

نظرات

نام و نام خانوادگی : *
پست الکترونیک :
متن پیام : *
کد امنیتی : *