حکایت تاسف بار زنان صیغه ای ، دختر صیغه ای در تهران+عکس

حکایت تاسف بار زنان صیغه ای ، دختر صیغه ای در تهران+عکس
هیچی برایم مهم نبود و اصلا یک لحظه هم دوست نداشتم فکر کنم که کجا هستم ، چه کار می کنم و سرنوشتم به چه لجنزاری منتهی خواهد شد. فساد اخلاقی برایم چیزی باقی نگذاشته بود که بخواهم نسبت به آن تعصب و حساسیت به خرج دهم . اما باور کنید ته دلم پشیمان بودم و آرزو می کردم ای کاش بتوانم توبه کنم و زندگی ام را از نو بسازم.

هیچی برایم مهم نبود و اصلا یک لحظه هم دوست نداشتم فکر کنم که کجا هستم ، چه کار می کنم و سرنوشتم به چه لجنزاری منتهی خواهد شد. فساد اخلاقی برایم چیزی باقی نگذاشته بود که بخواهم نسبت به آن تعصب و حساسیت به خرج دهم . اما باور کنید ته دلم پشیمان بودم و آرزو می کردم ای کاش بتوانم توبه کنم و زندگی ام را از نو بسازم.

با اینکه بیست سال بیشتر ندارم ولی تا به حال ۳ بار ازدواج کرده ام . در سن ۱۳ سالگی مسئولیت سختی بر دوشم گذاشته شد و مجبور بودم هر روز از دوستان پدرم که برای مصرف مواد مخدر به خانه ما رفت و آمد داشتند پذیرایی کنم و آتش قلیان آن ها را چاق کنم.

در بین دوستان بی سر و پای پدرم، مرد ۴۷ ساله ای با نگاه شیطانی خود دنبالم می کرد و چند بار نیز وقتی در خانه تنها بودم قصد مزاحمت داشت ، اما می ترسیدم در این باره چیزی به پدر و مادرم بگویم ، چون او برای والدینم مواد مخدر تهیه می کرد.

یک روز دوست پدرم دفترچه یادداشت خود را از جیبش در آورد و گفت: چوب خط شما پر شده است و حساب تان خیلی سنگین شده ، بهتر است زودتر تسویه حساب کنید.

پدرم با اظهار عجز از او وقت خواست تا بتواند این پول را فراهم کند اما آن روز، هاشم پیشنهادی را مطرح کرد که باعث بدبختی و سیاه روزی ام شد. او با وجود این که زن و بچه داشت و من هم همسن دخترش بودم ، گفت : اگر ۳ ماه دخترتان با من ازدواج موقت کند هم حساب گذشته تان تسویه می شود و هم یک میلیون تومان پول به شما می دهم تا کمی از قر ض های دیگرتان را پرداخت کنید.

در این لحظه پدرم گفت : به قد این بچه نگاه نکنید او فقط ۱۵ سال سن دارد و ما نمی توانیم چنین کاری بکنیم اما تهدید های هاشم باعث شد تا خانواده ام با این مسئله کنار بیایند و مرا به عقد موقت آن مرد هوسران در آوردند.

او ۴ ماه مرا همراه خود به خانه ای در یکی از روستاهای نزدیک برد و پس از آن که به خواسته های پلید خود رسید گفت می توانم با یکی از دوستانش که آدم ثروتمندی است نیز رابطه داشته باشم و پول خوبی به جیب بزنم.

با شنیدن این حرف دیگر نتوانستم طاقت بیاورم و از آن خانه لعنتی فرار کردم و به کمک مردی جوان به منزل پدرم برگشتم . به این ترتیب بود که قرار داد من و هاشم باطل شد و به زندگی نکبت بار خود ادامه دادم.

ازدواج دوم من با مردی ۵۰ ساله بود که پول باد آورده اش از پارو بالا می رفت. این مرد نیز فقط به دنبال عیاشی و خوشگذرانی بود و مرا به عنوان زنی مطلقه به عقد خود درآورد.

پدرم که پول مفت زیر زبانش مزه کرده بود به من تأکید می کرد تا می توانی با حیله و نیرنگ این مرد ثروتمند را سرکیسه کن و … !

متأسفانه با این که این مرد را هفته ای دو روز بیشتر نمی دیدم اما رفت و آمد با او باعث شد به دام مواد مخدر بیفتم . هنوز چند ماه از ازدواج ما نگذشته بود که پلیس شوهرم را به اتهام حمل مواد مخدر دستگیر کرد و او به حبس ابد محکوم شد.

در این شرایط من با راهنمایی یکی از دوستان پدرم که از نظر فکری در سطح بالایی قرار دارد ولی اعتیاد وجودش را از بین برده، تقاضای طلاق دادم و به خانه پدرم برگشتم.

یک سال از این ماجرا گذشت و خانواده ام با مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان وجه نقد که از بابت مهریه ام گرفته بودند مخارج بساط دود و دم خود را مهیا کردند و صدای شان در نیامد.

در این مدت من نیز خودم را داخل خانه زندانی کرده بودم و کمتر در جامعه ظاهر می شدم تا این که پدرم با توسل به زور و تهدید مرا به عقد پیرمردی درآورد که بیمار و از کار افتاده بود.

در واقع به خاطر کلفتی و مراقبت از پیرمرد با او محرم شدم و پا به خانه ای گذاشتم که نیمی از موهای سرم را در جوانی سفید کرد. پیرمرد اخلاق بسیار تندی داشت و با کوچک ترین بهانه ای که به دستش می آمد مرا به باد ناسزا و فحش های رکیک می گرفت.

روزهای بسیار دلگیری را سپری می کردم تا این که در رفت و آمدهایی که برای خرید به بیرون از خانه داشتم با زن همسایه آشنا شدم. او از تیپ و قیافه ام خیلی تعریف و تمجید می کرد و می گفت چرا پدر و مادرت در حق تو چنین نامردی کرده اند و همسر فردی شده ای که پایش لب گور است؟

زن همسایه پس از مدتی تشویقم کرد که از خانه فرار کنم و من که برای تأمین مواد مخدر نیز مشکل داشتم طبق نقشه ای که او برایم کشیده بود مبلغی از خانه پیرمرد برداشتم و فرار کردم.

با اتوبوس خودم را به مشهد رساندم و به نشانی منزل یکی از آشنایان زن همسایه رفتم ولی آن ها خانه خود را عوض کرده بودند . با ناامیدی به ترمینال برگشتم و تصمیم داشتم به شهر خودمان برگردم که به طور اتفاقی با زنی میان سال آشنا شدم. او باب گفت وگو را باز کرد و زمانی که فهمید فراری هستم و از درد اعتیاد رنج می برم مرا همراه خودش به خانه ای برد که لانه فساد بود. روزهای اول قرار گذاشتیم که فقط برای این زن و میهمانانش آشپزی کنم اما در مدت کوتاهی اسیر وسوسه های شیطانی شدم و تن به گناه و معصیت دادم و … !

زن جوان در دایره اجتماعی کلانتری ۳۵ مشهد گفت: دوست ندارم خودم را در آینه ببینم چون از خودم تنفر دارم. هر چه فکر می کنم نمی فهمم چرا سرنوشت من به لجنزار فساد و اعتیاد ختم شد و این سوال مدام در ذهنم مرور می شود که آیا خودم چه قدر در بدبختی هایی که به سرم آمده نقش دارم؟ اما این را می دانم که اگر پدر و مادر درست و حسابی داشتم من هم امروز مثل هزاران زن هم سن و سال خودم که با غرور و وقار در خیابان ها راه می روند و صاحب خانه و زندگی هستند ، بودم .

از تمام کسانی که به مواد مخدر آلوده شده اند تمنا می کنم به خاطر بچه های تان هم که شده ، از همین امروز تصمیم جدی بگیرید و اعتیاد خانمان سوز را کنار بگذارید. هم چنین به تمام کسانی که قصه تلخ زندگی ام را می خوانند نیز می گویم مراقب افیون مواد مخدر باشید چون هستی مان را نابود و خاکستر می کند و دودمان ما را به باد می دهد.

نظر شما در این باره چیست . چرا این دختر به چنین سرنوشتی دچار شده است ؟

اخبار دنیای فناوری

چه خبر از کجا

نظرات

Iran, Islamic Republic of جواد .آ 1393/01/29 - 00:07
توبه حقيقي كن وخود را اصلاح نما انشاءا خدا مي بخشد
Iran, Islamic Republic of میثم 1393/01/29 - 00:07
دستور خدا و شرع یعنی عاری از هوس و فساد وضرر پس لطفا با روشنفکری کاذب به مقدسات توهین نکنید و همین چند کلمه عربی از زمین تا اسمان تفاوت می اورد و مگر نیت هرعمل و ازدواج و نماز غیر چندکلمه هست و بهتر درباره صیغه بخوانید که نجات بخش از اتش دنیا و اخرت و عمل رسول است و لعنت بر جبت و طاغوت که با خدا مخالفت کردند...پس ریشه یابی این معضل در اعتیاد پدر و فکرکوتاه دختر و فرهنگ غلط جامعه و شهوات مردان است و گیرم صیغه نبود نتیجه اش بی بند وباری مفرط دختر و زناکاری پسر ودختران بود
Iran, Islamic Republic of Sadra Sadrach 1393/01/29 - 00:07
من براش ناراحتم، ومتاسفم برا خانواده اش که چنین سرنوشتی را براش رقم زدند،توان نداشتند بچه دار نمیشدن که به این فلاکت بیفته.
ایرانی ولایتمدار 1393/01/29 - 00:07
به این دخترظلم شده چون بازیچه دست پدر ومادرومردها ی هوسران شدولی واقعیتش اینه که دختره هم به خودش ظلم کرد
ایرانی ولایتمدار 1393/01/29 - 00:07
هوالمحبوب 1.صالح بن عقبه از پدرش نقل می‌کند :به امام صادق علیه السلام گفتم: آیا متعه ثواب هم دارد؟ فرمودند : «‌اگر شخصی متعه کننده با این کار، ‌رضایت خداوند و مخالفت با منکران این کار را خواسته باشد، خداوند برای هر کلمه ای
که با متعه صحبت می کند،‌ یک حسنه برایش می نویسد و با هر بار که دست خود را به سویش دراز می کند، یک حسنه برایش ثبت می شود و هنگامی که نزدیکش می شود، خداوند یک گناه از او پاک می‌گرداند و در هنگام
غسل،خداوند به اندازة آبی که از موهایش می گذرد ، گناه او را پاک می کند» پرسید : به اندازة موهایش؟‌فرمودند« آری به اندازه موهایش» وسائل ج 14/ لئالی ج3/من لا یحضر ج 3 . 2. امام صادق علیه السلام فرمود: هنگامی که پیامبر صلی الله علیه و آله به معراج رفت، فرمود: جبرئیل نزد من آمده و گفت: ای محمد(ص) خداوند تبارک و تعالی می فرماید: من گناهان زنانی که از امت تو متعه شوند را بخشیدم. رسائل ج 14/ لئالی ج 3 / من لا یحضر ج 3. 3.پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند: دو نفری که ازدواج موقت می نمایند هنگامی که با هم صحبت می کنند، کلام آن ها تسبیح خداوند است و هنگامی که دست همدیگر را گرفتند، گناهانشان از میان انگشتانشان فرو
می ریزد. هنگامی که یکی از آنان دیگری را می‌بوسد، خداوند برای هر بوسه، ثواب یک حج و عمره را می دهد و هنگامی که ازهم جدا می‌شوند خداوند برای هر دوی آنان به هر لذت و شهوتی که برده اند، حسنه ای به
بزرگی کوههای بسیار بلند در نامه عملشان می نویسد و هنگامی که بلند شده و غسل کردند، خداوند گناهان آنان را می بخشد و آبی بر مویی از موهایشان مرور نمی کند، مگر اینکه خداوند برای هریک از آن ها ده ثواب نوشته و ده
گناه محو کرده و ده درجه بالا می برد. پس پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: و برای هر کسی که پیوند بین آنها را ایجاد کرده باشد همین ثواب‌ها خواهد بود. و در ادامه فرمودند یک درهم (خرج برای) متعه ،از هزار درهمی که
درراه خدا خرج شود برتراست به خدا سوگند که متعه برتر است و آن چیزی است که قرآن دربارة آن سخن گفته و سنت بر آن جاری شده است. لئالی الاخبار ج 1 ص 244 . 4.هشام بن سالم از امام جعفر صادق علیه السلام نقل می کند که آن حضرت فرمودند: مستحب است که مرد متعه کند و برای مردان شما دوست ندارم که از دنیا بروند بدون اینکه حتی یک بار متعه کرده باشند. وسائل ج 14 باب 2 حدیث 7 5.ابو بصیر می‌گوید بر امام جعفر صادق علیه السلام وارد شدم .او به من فرمود:‌ای ابومحمد! آیا از هنگامی که از نزد خانواده ات خارج شده ای متعه کرده ای گفتم: نه فرمودند: چرا؟ گفتم: به اندازه کافی توانایی مالی ندارم.
حضرت دستور دادند یک دینار به من بدهند و فرمودند: تو را قسم می دهم که به خانه نروی مگر آن که این کار را انجام دهی. وسائل ج 14 باب 2 حدیث 14. 6.اسماعیل بن فضل هاشمی نقل می کند که امام صادق علیه السلام به من فرمودند : آیا از هنگامی که از نزد خانواده ات خارج شده ای متعه کرده ای ؟ گفتم: چون مشاغل زیادی دارم خداوند مرا از آن بی نیاز کرده است.
حضرت فرمودند: حتی اگر بی نیاز باشی من دوست دارم که سنت پیامبر صلی الله علیه و آله را احیا نمایی. وسائل ج 14 باب 2 حدیث 13 7.پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم): هیچ کس دراسلام ایمانش زیاد نمی شود مگر آن که محبت او به زنان بیشترباشد .

پیامبر اکرم (ص) : اسلام داشتن همسر را بعد از دین ، بالاترین نعمت و سودمندی برای مومن می داند .
وسائل شیعه ج 20

حضرت محمد (ص) : سخن مرد به زن ، وقتی که می گوید ، دوستت
دارم ، هیچگاه از قلب زن بیرون نمی رود . 8.امام صادق علیه السلام می فرمایند: از ما نیست کسی که به رجعت ما معتقد نباشد و متعه را حلال نداند. فروغ کافی ص 7 9.امام صادق علیه السلام فرمودند : در بیان خداوند است که ، آنچه خدا بر مردم گشایشی فرستد ، کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد (ما یفتح الله للناس من رحمه فلا ممسک لها) سپس امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: منه المتعه یکی از آنها متعه کردن است. مستدرک الوسائل ج 14 ص 10.امام صادق علیه السلام فرمودند : خدای تعالی شراب وهر مسکررا بر شیعه حرام کرده است ودر عوض داد به ایشان متعه را 11.امام صادق (ع) فرمودند : روزی رسول اکرم (ص) بالای منبر رفت و پس از حمد و ثنای الهی فرمود : جبرئیل از پیشگاه الهی نزد من آمد و گفت دختران باکره مانند میوه روی درخت اند ، موقعی که می رسد اگر چیده نشود ، آفتاب فاسدش می کند و وزش باد آن را پراکنده می سازد ، همچنین دختران وقتی به حد بلوغ رسیدند و مانند زنان در خویشتن تمایل جنسی احساس کردند ، دارویی جز شوهر ندارند و اگر همسر نگیرند از فساد ایمن نیستند ، چرا که بشرند و بشر از خطا و لغزش مصون نیست .
فروغ کافی ج 5 ص 337 12.رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند:هر که راضی به متعه شدن دختر وخواهر ومادر وعمه وخاله وخویشان خودش نشود،نمیرسد به او شفاعت من. 13.امام صادق علیه السلام : سخت ترین مردم از جهت عذاب در قیامت زناکارانند. ثواب الاعمال ص
600 14.امام صادق علیه السلام فرمودند : زمانی که مردی به زور گویی زنی را در اختیار بگیرد، یک ضربه با شمشیر به او زده می شود ، خواه با آن بمیرد یا زنده بماند.میزان الحکمه ج 4 ص 243 1.بایددیدگاهمون رونسبت به لذت هاعوض کنیم -غذاخوردن خوبه ولی ازراه حلال نه دزدی یاغیره -آشامیدن خوبه ولی ازراه حلال -...... -لذت جنسی ازهمه لذت ها بهتره ولی ازراه حلال خواه ازدواج موقت باشه خواه دائم 2-ازدواج دائم یاموقت برای دوری ازگناه وسالم موندن جامعه هستش 3-امام صادق(ع):
دنيا و خوشي هاي آن براي شما آفريده شده است . لذيذ ترين چيزها در اين دنيا آميزش با همسر است .چنان که لذت بخش ترين کاردر باغ بهشت نيز همين است. 4.امام صادق علیه السلام فرمود: هیچ لذّتی برای مردم در دنیا و آخرت بیشتر از لذّاتی که از زنها می‌برند نیست. سپس حضرت با قرائت آیه 15 سوره آل عمران فرمودند: همانا اهل بهشت (نیز) در بهشت از چیزی مثل آمیزش جنسی لذّت نمی‌برند حتّی از خوراکی و نوشیدنی (کافی ج 5 ص 321)
رضا 1393/01/29 - 00:07
حضرت علی میگه "وقتی فقر از در میاد ایمان از پنجره میره" وقتی مشکلات اقتصادی توان مردم را بریده چنین آثاری هم نتیجه اش است. اظهارات دوستان عزیزی هم که میگن مقصر خودشه و میتونست با کلفتی روزگار بگذرونه حکایت اون بیرون تشکی که میگه لنگش کن.
رضا
کیوان 1393/01/29 - 00:07
خداوند در بدن انسان شهوت را آفرید بنده گان خدا در حالی که خود غرق آن بودند و از آن بهره میبردند آن را ننگ گذاشتند و داستانها برای نفی آن سراییدند . وای بر ما که چنین ظلمی بر دیگران کردیم در حالی که خود بنده شهوت بودیم . وای بر ما
ابوالفضل 1393/01/29 - 00:07
اولئک یلعنهم الله و یلعنهم اللاعنون؛هل من معین فاطیل معه العویل و البکاء؟باید برا ظهورش بیشتر دعاکنیم
جواد 1393/01/29 - 00:07
بدبختی الان جوونای ما به خاطر همین زناست، حالا که خدا یه راه نجات به اسم صیغه گذاشته، شما باید این رسم نیک رو این طوری لگد مال کنید؟! خجالت نمی کشید؟! حالا که یه سری مرد هوس باز با صیغه با یه بدبخت به اندازه سن دخترشون ازدواج کردن، یعنی جوونای بدبخت ما با هم صیغه نداشته باشند؟!! تو عقل داری؟ تو عاقلی؟
حانی 1393/01/29 - 00:07
این داستانا همه چرته
مهدی 1393/01/29 - 00:07
امان ازدست مامردم هوس ران مردمی که فقط قیافه حق به جانب داریم بدون هیچ اطلاعی اززندگی دیگران درباره شان قضاوت میکنیم نقاب مسلمانی برچهره زده وهزارگناه روپشت این نقاب قایم میکنیم هیچ کس روهم به اندازه خودمون نمیپسندیم.اقامحمدرضا توجامع ماارداه زیرحرفهای ملتمون له میشه دنبال یه انگ میگردیم تایه دختری مثل اونو نابودکنیم اونوقت میگی میتونست راه درست انتخاب کنه!؟نه داداش نگاههای هرز والوده ماها راه فسادرو به امثا این دختر نشون میده.لعنت به سرنوشتی که جامعه اوده به این دخترداده.لعنت به ماملت مرده پرست که یکی روهل میدیم ته چاه بعدمیشینیم براش تاسف میکنیم ودرموردش قضاوت میکنیم وراه کارنشون میدیم
احمد 1393/01/29 - 00:07
تقصیره ان بود.........!!!
mahsa 1393/01/29 - 00:07
chera pedar va madari ke tavanaei bozorg kardane bache ro nadaran.....bache dar mishan!!!!!!tamame in etefaghat be khatere pedar va madar in dokhtar!!vaghean moteasefam barashooon!!!!
alireza 1393/01/29 - 00:07
با اینکه تو به نظرم تو این داستان گناهی نداری اما توبه کن (إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِيمٌ)
قلم سیاه 1393/01/29 - 00:07
امیدوارم کامنت من رو پاک نکنین چون فقط بحث اجتماعیه.
آقای قلم سفید و اونایی که دنبال صیغه کردن و هوس رانی هستین: به نظر شما فرق بین زنا و صیغه چیه؟ فقط 4 کلمه عربی خوندن و کلاه شرعی درست کردنه. اتفاقا اگه با دید کلی و بازتری به قضیه نگاه کنیم مشکل اصلی از همون اول به وجود اومده که راه شرعی باز شده تا اون دختر بدبخت از همون اول مورد آزار جنسی قرار بگیره. 4 ماه زندانی شده تو سن 15 سالگی و به نظر من بهش تجاوز شده 4 ماه. خوب معلومه که آینده کسی که از روز اول مشغول آماده کردن بساط اعتیاد پدر و مادرش بوده و مجبورش کردن به تن فروشی چی از آب درمیاد. این بیچاره طعمه هوا و هوس آدمای هوسران و اعتیاد پدر و مادرش بوده. خودش اگر هم مقصر باشه درصد تقصیرش خیلی پایینه و مقصر اصلی پدر و مادرش و وجود کلاه های شرعیه.
امیدوارم نظرم رو حذف نکنین...
m.reza 1393/01/29 - 00:07
منهم بسیارمتاسفم که نویسنده محترم آگاهانه یاناآگاهانه تیتری راانتخاب کرده که هیچ ربطی به موضوع ندارد زیرااین خانوم به اصطلاح قربانی مگرخودش اعتراف نمیکنددرخانه زن فاسقه مشهدی براثراعتیادووسوسه آلوده به گناه وتن فروشی شده.اگر فرض کنیم که,ایشان قربانی شده.بازهم عامل اصلی نداشتن ایمان وتعهدوبعدهم اعتیاداست.پس هیچ ربطی به ازدواج موقت ندارد.چراناآگاهان حکم الهی رازیر سئوال میبرید؟
homa 1393/01/29 - 00:07
ميبينيد اين صيغه چه اخر عاقبتي داره.
سارینا 1393/01/29 - 00:07
آخی عزیزم...دلم سوخت ... همچین پدرو مادری رو میشه چی نامید...خدا لعنتشون کنه....عزیزم اگه توبه کنی خدا حتما میبخشتت....دوباره شروع کن ولی خودت باش...راه سالم رو در پیش بگیر.....صبور باش خدا حتما همراهته وکمکت میکنه...
مرتضی20 1393/01/29 - 00:07
شرایط یکی از مهمترین عاملی بوده که این طوری شده این خانم به خاطر شرایط خانوادش هرچی بگه حق داره درسته هر شخصی میتونه سرنوشت خودشو تغییر بده ولی یه دختر با این شرایط اونم تو ایران فکر نکنم
بهزاد راد 1393/01/29 - 00:07
واقعا برای اون زن متاسفم .ولی از حق هم نگذریم تقصیر زنه هم بوده .نباید تن به مواد میداد.
قلم سفید 1393/01/29 - 00:07
این اتفاق ناگوار به خاطر پستی و رذالت خانوادش بوده، چه ربطی دار ه به ازدواج موقت. عنوان مطلب رو خیلی بد نوشتید. ادم فکر میکنه همه بدبختی های این خانم به خاطر ازدواج موقت بوده در حالی که به خاطر هوسرانی پدر و دوستان پدرش بوده.
ححححححححح 1393/01/29 - 00:07
سلام.بخدا من نه پیر مردم نه معتاد.دست بزن هم ندارم.به اون خانم بگو تو که 3بار ازدواج کردی بیا 6ماه هم زن من بشو
rre 1393/01/29 - 00:07
tsalam
مهدي 1393/01/29 - 00:07
اگه ما به اهل بيت پيامبر و قران نزديك بوديم هيچ موقع اسير خواسته هاي پوچ نمي شديم ولي امان از عصر زيان
وحید از قم 1393/01/29 - 00:07
فقط بگم که برات متاسفم گلم
ساسان 1393/01/29 - 00:07
خلاف شرع که نیست ازدواج کرده
ندا 1393/01/29 - 00:07
سلام. واقعا سخته. اما خدا خیلی مهربونه مطمعن باش اگه توبه کنی خدا میبخشتت. توکل بخدا کن دوباره شروع کن
مجيد 1393/01/29 - 00:07
نمي تونين ب يان زن خرده بگيرين آخه يه دختر 10 15 ساله چه ميفهمه كه پدر و مادر اين دختر بي نوا براي خرج اعتيادشون اونو شوهر دادن و بعد تو همين محيط كثيف هي چرخيده و دست مالي شده گناه اين دختر بوده؟ به نظ من در وهله اول پدر ومادر نفهم اين دختر بودن همچين پدر و مدرهاي رو بايد دار زد براي اين دختر بايد يه سر پناه درست كرد كه اين محيط كثيف آزارش نده
zeinab 1393/01/29 - 00:07
اعتیاد درد بزرگیه که تا خوب نشناسیمش، نمیتونیم نظر قطعی راجع به دردمندانش بدیم.

تنها امیدوارم همگی دست به دست هم بدیم و به هم کمک کنیم تا بتونیم جامعه ای دور از هرگونه مواد مخدر و اعتیاد داشته باشیم. و این جز با آگاهی و شناخت و همدلی و همکاری همه ی افراد جامعه محقق نخواهد شد.

به امید حق
ببببببب 1393/01/29 - 00:07
خوب ازدواج موقت رو سیاه کردی
معلومه کارت رو بلدیب
mahsa tehrani18 1393/01/29 - 00:07
b nzaram dar darajeye aval pedaro madaresh moghaser boodand amma kasi k zatan khodesh adame dorosti bashe chenin karhayiro nemikone!dar zemn in dokhtar khaili sade loh boode sofreye delesho pishe harkas baz mikarde o az rahnamayi haye ghalate oona peyravi mikarde masalan ag too khooneye piremard kolfati mikard behtar az khoone fesad bood!!!!na???
saghar 1393/01/29 - 00:07
من هم با محمدرضا موافقم، هر انسانی خودش میتونه راه زندگیش را انتخاب کنه، این زن میتونست کلفتی کنه ولی تن فروشی نکنه مثل هزاران زن تنهای دیگه که با آبرو زندگی می کنند و پشت و پناهی ندارند.
محمد رضا 1393/01/29 - 00:07
انسان خودش اراده دارد حالا ازدواج اول را کنار بگذاریم که سنش کم و مجبورش میکنند که تن بدهد بعداز ان چی چطوربرای رسیدن به مواد ودوری از پیر مرد فرار میکند و در دام فساد میافتد خوب میتوانست راه خوب زندگی کردن را ادامه دهد
reza 1393/01/29 - 00:07
واقعا متاسفم

به امید آگاهی تک تک افراد جامعه

نام و نام خانوادگی : *
پست الکترونیک :
متن پیام : *
کد امنیتی : *