مامور متهم پلیس ناجا : دفاعی از خودم ندارم

مامور متهم پلیس ناجا : دفاعی از خودم ندارم
مامور پلیس که متهم است بعد از دستگیری فردی مظنون او را به ضرب گلوله به قتل رسانده، وقتی با گفته های شاهدان علیه خودش مواجه شد، سکوت کرد و گفت دفاعی ندارد.

به گزارش خبرنگار ما، نماینده دادستان در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده که صبح دیروز در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، گفت: متهم 27ساله پرونده که مهران نام دارد 17خرداد سال 89 با شلیک مستقیم به صورت مردی مظنون به نام جواد او را به قتل رسانده  است. در تحقیقاتی که بعد از این قتل انجام گرفت مشخص شد متهم به عنوان نیروی کمکی به محل اعزام  شده  بود و بعد از دستگیری مظنون، به جواد شلیک کرد و باعث مرگ او شد. با توجه به مدارک موجود در پرونده، محل وقوع جرم شهرری بوده و من به عنوان نماینده دادستان درخواست صدور حکم قانونی در این خصوص را دارم.

در ادامه اولیای دم در جایگاه قرار گرفتند و برای متهم درخواست صدور حکم قصاص کردند. آنها درباره سوابق پسرشان گفتند: «جواد یک مورد سابقه کلاهبرداری داشت که البته در اصل اختلاف مالی بود و بعدها حل شد. او سابقه دیگری ندارد. در این حادثه هم به فردی بدهکار بود که او شکایت کرده و حکم جلب گرفته  بود. مبلغ زیادی نبود اما پسرمان پولی نداشت که بدهد و از او مهلت خواسته  بود. پسرمان به عمد کشته  شده  است و ما از خون او نمی گذریم اگر خلاف کرده  بود بازداشتش می کردند چرا مستقیم به او شلیک کرد و او را به قتل رساند.»

سپس مهران در جایگاه حاضر شد. او اتهام قتل عمدی را رد کرد و گفت: زمان حادثه به ما اعلام کردند متهمی در حال فرار است و به نیروی کمکی احتیاج دارند به دستور فرمانده به اتفاق سربازی به محل رفتیم و متوجه شدیم متهمی در حال فرار است ماموران کلانتری از یک طرف و ما از طرف دیگر متهم را دنبال کردیم تا اینکه من به متهم رسیدم و در حالی  که او قصد داشت به من حمله کند با پاشیدن گاز فلفل به صورتش او را متوقف کردم زمانی که برای زدن دستبند به دستش اقدام کردم او من را هل داد و قصد درگیری داشت. سلاح را در دست چپم نگه  داشتم و همین که خواستم به متهم دستبند بزنم اسلحه شلیک شد.

در این هنگام قاضی عزیزمحمدی- رییس دادگاه- از متهم پرسید اگر اینطور است پس چرا فشنگ های مشقی را خالی کردی و فشنگ جنگی در سلاحت قرار دادی؟ متهم گفت: چون متهم به من حمله کرده  بود، احساس خطر کردم اما قصدم کشتن او نبود.

در ادامه یکی از شاهدان در جایگاه حاضر شد، او گفت: آنطور که ما متوجه شدیم جواد به فردی مبلغ یک میلیون و200هزارتومان بدهکار بود و آن فرد از جواد شکایت کرده و برای جلبش مامور آورده  بود تا او را بازداشت کنند اما جواد فرار کرد. در این حین ماموران نیروی کمکی خواستند و دو مامور که یکی از آنها متهم حاضر در دادگاه است آمدند و جواد را تعقیب کردند. وقتی مامور به جواد رسید گاز فلفل را به طور کامل در صورت او خالی کرد.

این شاهد ادامه  داد: با توجه به اینکه گاز فلفل کامل روی صورت جواد خالی شده  بود او هیچ کاری نمی توانست بکند و روی پله نشست و داد زد که سوختم. چشمم کور شد. او اصلا حرکت نداشت مامور بالای سرش حاضر شد و آنها با هم جروبحث کردند در این هنگام جواد فحاشی کرد مرد مامور با عصبانیت سلاحش را روی صورت جواد گذاشت و گفت: بزنم؟ بزنم؟ جواد هم عصبی بود گفت اگر مردی بزن! یکدفعه مرد مامور گلوله های مشقی را روی زمین خالی کرد و گلوله جنگی داخل سلاحش گذاشت دوباره سلاح را روی گونه جواد گذاشت و گفت: بزنم؟ می خواست با این کارش جواد را تهدید کند جواد هم اصلا نمی توانست چشم هایش را باز کند و با عصبانیت دوباره گفت اگر مردی بزن مرد مامور در حالی که همه ما داشتیم نگاهش می کردیم شلیک کرد و جواد در جا مرد.

حتی گلوله ای که به او شلیک شده  بود از پشت سرش خارج شد. بعد از این اتفاق انگار که مرد مامور یکدفعه به خودش آمده  باشد به سرش کوبید و گفت وای خدا من چه کار کردم؟

در ادامه شاهد دیگر گفته های شاهد اول را تایید کرد و گفت: وقتی ما فشنگ های مشقی را از روی زمین جمع می کردیم اصلا فکر نمی کردیم مرد مامور به این راحتی کسی را بکشد و فکر می کردیم فقط می خواهد جواد را بترساند اما او شلیک کرد و همه ما در جا خشکمان زده  بود.

سپس وکیل مدافع متهم در جایگاه حاضر شد و دفاعیات خود را مطرح کرد. بعد از اینکه شاهدان، شهادت خود را ارایه دادند متهم برای بیان آخرین  دفاع در جایگاه حاضر شد. او بدون اینکه توضیحی در مورد گفته های شاهدان بدهد خطاب به قضات گفت دفاعی از خودش ندارد و قصد نداشت جواد را بکشد.

 

منبع : سيمرغ

بازنشر : ایران گراند

اخبار دنیای فناوری

چه خبر از کجا

نظرات

نام و نام خانوادگی : *
پست الکترونیک :
متن پیام : *
کد امنیتی : *